Proč analog foto?

Protože má své kouzlo. Má svou duši a hloubku, kterou digitální fotografie jednoduše nemohou zachytit – i když se o to velmi usilovně snaží.
Mnozí si myslí, že digitální revoluce udělala z kinofilmových fotoaparátů to, co udělal vynález automobilu s koňským povozem – limitoval jejich použití pro okrajovou skupinu lidí z okruhu nadšenců.
Žijeme ve světě techniky, jsme zvyklí na okamžité uspokojení všech našich potřeb, a to za pomoci čím dál vyspělejších technologií. Může se tedy zdát, že fotit na film v této době je bláznovství. Podle nás ale zdání klame. Jsme přesvědčeni, že dělat některé věci po staru, může být osvěžující a obohacující.
Představte si například ručně šitou knihu. Nebo domek vašich prarodičů …V obou případech se jedná o velmi unikátní záležitost, protože vytvoření těchto věcí zabralo někomu čas. Někdo musel uplatnit své zkušenosti a také musel dát do tvorby notnou dávku své vášně a lásky. Při prohlížení staré knihy nebo filmů nám vyvstávají vzpomínky a vrací se nám dávno zapomenuté dojmy. Toto platí i pro analogovou fotografii. Celý proces focení na kinofilm nás nutí spoléhat se na své dovednosti, využívat své znalosti o světle, přemýšlet o snímku a stisknout spoušť v ten správný okamžik.
Film nás jako fotografy (a vás jako pár!) nutí k zastavení se a k prožití si přítomné chvíle. Nutí nás vytvořit si vzpomínku na tady a teď. Vzpomínku, která zůstane po celé generace.
Máte-li zájem o zhotovení retro fotografií nebo svatebních portrétů, kontaktujte nás, rádi s Vámi dohodneme všechny potřebné detaily.