SVATEBNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ

svatební fotograf brno

“Fotky ze svatby jsou parádní – moc se nám líbí! Hezky zachycují celý průběh dne. Zajímavé je vidět i momenty, u kterých jsme nebyli oba přítomni – např. přípravy ženicha a nevěsty.”

Manželé Urbánkovi, Zastávka u Brna 2017 

Zasnoubili jste se? Tak to se budete brát a plánujete svatbu – gratulujeme! Svatební přípravy běží a vy už pomalu začínáte hledat někoho, kdo vám svatbu vyfotí. Neměl by to být ale jen tak „někdo“… Měl by to být fotograf, který se vcítí do vaší situace, který je všude, ale přitom je neviditelný, fotograf, který si rozumí se svým foťákem a umí využít veškerý jeho potenciál… Musí vědět, kdy vás focením provázet, kdy poradit… a naopak ví, kdy má mlčet a fotit. Nesmí propásnout žádný okamžik, který se už prostě nikdy nezopakuje…

 

My tohle umíme. Na svatbě nepostáváme, nevybavujeme se. Díváme se pečlivě kolem sebe a vidíme záběr. Ať už je to chápavý úsměv, dojatý pohled, objetí, nebo sluneční světlo, procházející oknem… Milujeme focení těchto okamžiků a maličkostí… Jsou totiž klíčem ke snímkům, způsobujících ohromnou smršt emocí. A abysme vám odevzdali opravdu poctivou práci, svatbou to pro nás nekončí. Výsledné fotky pro vás vybíráme opravdu pečlivě. Nechceme vám odevzdat za vaše peníze jen fotoalbum. Chceme vám odevzdat velkolepý rodinný klenot.

Ozvěte se nám, nestyďte se nás zeptat na cokoliv, co Vás ohledně fotografování Vašeho svatebního dne zajímá. Jsme tady pro Vás a rádi na vše odpovíme.

Co do nás můžete očekávat před první schůzkou?

Před samotnou schůzkou si samozřejmě vyměníme několik e-mailů a telefonátů, týkající se Vaší svatby. Budeme diskutovat o místě, kde se svatba bude konat, o Vaší představě a plánech, jak má svatba probíhat, a v neposlední řadě také o Vás. Snažíme se vytvářet fotografie, které jsou pro Vás jedinečné a zároveň je v nich kousek nás.

Naše první schůzka

Zajdeme společně na kávu nebo na čaj (nehodící se škrtněte) a probereme podrobnosti a specifika Vašeho svatebního dne. Uvidíme se „naživo“ a poznáte nás nejen jako fotografy, ale také jako lidi z masa a kostí. Se svým svatebním fotografem se musíte cítit příjemně a měli byste si navzájem rozumět. Právě tak můžou vzniknout upřímné a zábavné momenty –přesně to pravé pro ty nejdokonalejší svatební fotografie. Jsme fotografové, stojící pevně na zemi. Tvoříme uvolněné a přirozené fotografie a máme rádi dobrou a pohodovou náladu. A také jsme také strašní detailisté, ale to jen co se týká fotografování 🙂

Zásnubní focení

Focení předsvatebních portrétů nám zabere asi 2 hodiny. Projdeme s Vámi ta nejhezčí fotogenická místa ve vašem okolí a vystřídáme klidně několik variant oblečení.

A co na sebe? Šaty dělají člověka… Možná Vám to přijde tak trochu jako klišé, ale pokud jde o portrétní fotografii, věřte, že oblečení hraje obrovskou roli. Pokud si myslíte, že na focení musíte mít nutně značkové oblečení, luxusní, drahé kousky, nebo že musíte být perfektně barevně sladěni a být kvůli oblečení neustále ve stresu – máme pro vás dobrou zprávu: tohle opravdu nemusíte! Focení má být legrace, pokud si nejste jistí, co na sebe, zavolejte nám a určitě spolu vymyslíme něco, díky čemuž budete vypadat báječně – slibujeme!

Chceme, abyste byli šťastní a nadšení… a víme, že je to mnohem snazší, když si vyhradíme čas a společně vybereme oblečení, které vám bude vyhovovat a současně bude splňovat tato základní jednoduchá pravidla:

svatební fotografování

“Velice děkujeme, fotečky jsou úžasné. Jsme moc spokojeni.”

Manželé Ištvánkovi, Dubňany 2017 

1. Budete se v něm cítit dobře, umožní Vám sedět v trávě, lézt na strom, hrát s vaším pejskem nebo s dětmi.

2. Budete v něm vypadat dobře – to nejspíš není moc užitečná rada, viďte? To, zda na Vás oblečení vypadá dobře nebo ne, může být čistě subjektivní…Zkuste proto požádat někoho z blízkých, partnera, sourozence, přátele, zda by Vám s tímto bodem nepomohli.

3. Dává to celé smysl – tedy že by oblečení mělo korespondovat s místem a náladou, jakou chcete na portrétech mít.

Zdá se toho hodně, ale pamatujte – žádný stres! Ještě před samotným focením se konkrétně domluvíme, co přesně od focení očekáváte. Probereme místa focení, ujasníme si vizi, jak by měly snímky vypadat a ujistíme se, že všichni víme, jak přispět k perfektnímu výsledku. Jsme Vám k dispozici na každém kroku.

Svatební den

Snažíme se být takoví fotografové, které bychom sam na svatbě chtěli mít. Znamená to, že nikdy nechceme propásnout nebo zmeškat některý z neopakovatelných okamžiků. Osm hodin fotografování? Na co tolik času? Věřte nám, že práce svatebního fotografa opravdu stojí zato! Proč potřebujeme 8 hodin na zachycení svatebního dne? Zdá se Vám to jako hodně času? Máte pravdu, ale – Váš svatební den je také velmi nabitý. Jak například vypadá harmonogram běžného svatební dne? Tak třeba takto:

fotograf svatby brno

“Děkujeme moc za krásné fotky, máme z nich radost :-)”
Manželé Repkovi, Brno 2017

9:00 – zatímco se nevěsta a ženich chystají na přípravy, přijíždíme na místo činu. Právě včas, abychom byli přítomni u líčení, česání a oblékání.

11:00 – odjezd na místo obřadu

12:00 – slavnostní obřad

13:30 – hostina

14:30 – 16:30 – fotografování novomanželů

16:30 – 17:00 – portréty družiček, rodiny a přátel s novomanžely

17:00 – svatební dort, káva

18:00 – novomanželské sólo

18:15 – házení kytice, podvazku, večerní veselí…

Uf! Je to opravdu více než 8 hodin…

A místo?

Správné prostředí pro Vaše svatební focení může fotografiím dát tu správnou šťávu. Rádi slyšíme, když máte jasnou představu o místě, kde by se focení mělo odehrávat. Možná máte také svá oblíbená místečka, ke kterým máte citový vztah – například jste se tady seznámili, prožili nějakou významnou událost, nebo na toto místo máte prostě jen krásné vzpomínky a je Vám tady opravdu dobře. Focení na takovýchto místech většinou bývá úžasné! Pokud nemáte vyhlídnuté žádné speciální místo, nezoufejte. Rádi zkoumáme a necházíme nová místa, určitě nějaké najdeme společně!

Pořád Vás žádné místo nenapadá? Věřte, že na fotografiích vypadá moc dobře i obyčejný lesík, louka, kousek rybníka, nebo park. Nepohrdejte ani centrem měst, historickými budovami, nebo zámeckými a hradními prostory. Jejich zákoutí, stará schodiště, můstky a podloubí dovedou být pro fotku to pravé ořechové.

Svatba úspěšně za vámi, pro nás ale nekončí!

Fotografie se odlišuje od jiných produktů jednou podstatnou věcí. Zatímco většina dodavatelů dodá své služby v den svatby, pro fotografy svatbou vše teprve začíná. Po fotografování osmihodinové svatby s dvěma fotografy vznikne zhruba 3000 RAW souborů, což se rovná objemu cca 60 Giga dat. Co s tím vším děláme? Třídíme, procházíme a pečlivě vybíráme ty nejlepší záběry z vašeho svatební dne. Editujeme ty nejlepší z nejlepších, formujeme je do uceleného souboru, retušujeme, nahráváme fotografie do vaší soukromé online webové galerie, společně s Vámi konzultujeme retuše a úpravy, aby se Vám opravdu líbily. Fotky dále tiskneme, připravujeme je pro předání v elektronické podobě, tvoříme DVD, na kterých fotografie dostanete, vše hezky balíme a připravujeme na předání. To vše nám zabere asi 40 – 60 hodin.

Vypadá to, že je toho opravdu hodně, a ono je… Ale slibujeme, že ani uprostřed svatební sezóny na svůj balíček s fotografiemi nebudete čekat déle než 4 týdny.

svatební portréty

“Fotky se nám moc líbí, jsou opravdu nádherné! Musím říct, že během obřadu jsem vás vůbec nevnímala a nepostřehla jsem ani, že zrovna děláte fotky nebo točíte 🙂 Chtěla bych vám za nás oba poděkovat za výbornou spolupráci během naší svatby. Byli jsme velmi spokojení i s fotokoutkem a jsme rádi, že jste nám pomohli zorganizovat i cizojazyčné hosty.”

Lena a Matthias Kurz, Wien 2017

svatební fotograf hodonín

“Fotografie jsou úžasné, mockrát Vám děkujeme za příjemnou spolupráci.”
Manželé Novákovi, Jihlava 2017

svatební foto

“Všechny fotky z naší svatby se nám velmi líbí, jsou krásné a velmi profesionální! Jako ze svatebních katalogů 🙂 Děkujeme za příjemné focení a trpělivost. Byl to pro nás krásně a příjemně strávený den, i díky Vám a Vašemu přístupu, estetickému cítění a zkušenému oku.”

Manželé Veverkovi, Brno 2017